چگونه سطح pH پوست را حفظ کنیم؟

چگونه سطح pH پوست را حفظ کنیم؟ چرا حفظ پی اچ پوست مهم است؟

مراقبت از خود در زندگی یک مسئله ضروری است. این مراقبت می تواند یک روتین مراقبت از پوست برای پاکسازی عمیق باشد یا آماده شدن برای یک رژیم غذایی با فیبر بالا، در هر صورت مردم نسبت به نیازهای بدن خود آگاه شده اند و تمام تلاش خود را برای سلامتی بدن خود انجام می دهند.

آیا تا به حال سلامت پوست خود را با سلامتی فرزندتان مقایسه کرده اید؟ مهم نیست چقدر امکانات برای فرزندانتان فراهم می کنید،پوست شما نیز مانند فرزندتان به رسیدگی و مراقبت زیادی نیاز دارد.

ضروری است که از خود بپرسید، آیا پوست شما متعادل است؟ اگر نیست دلیلش چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات مهم، اجازه دهید به کلاس های شیمی خود در مدرسه برگردیم، جایی که معلم ما برای اولین بار در مورد سطح pH آب صحبت کرده بود. سپس به سطح pH پوست نیز اشاره ویژه ای خواهیم داشت.

مطالعه ای که دکتر گرگ هیلباند انجام داد، برای رسیدن به دلیل اینکه چرا همه ما باید در مورد سطح pH پوست و خیلی بیشتر در مورد آن بدانیم، بود. بیماران او با سطح pH که بیشتر از مقدار استاندارد بود، نسبت به آنهایی که سطح pH مناسب داشتند، بیشتر مستعد چین و چروک و خطوط ظریف بودند. در ادامه این بلاگ از مجله لی لی اسکین توضیحات بیشتری در مورد ph پوست ارائه می دهیم.

پوست سالم و پی اچ متعادل پوست

چگونه می توان pH  پوست را تعریف کرد؟

اجازه دهید ابتدا معنای pH بدن خود را مشخص کنیم. pH شکل کوتاه هیدروژن بالقوه است. در یک محلول مبتنی بر آب، فعالیت این یون های هیدروژن بررسی می شود. مقیاس pH بین اعداد 0 تا 14 متغیر است. هر چیزی کمتر از هفت را می توان اسیدی نامید، و عددی که بالاتر از 7 می رود قلیایی است و 7 به حالت خنثی تلقی می شود.

طبق مطالعه ای که توسط مجله بین المللی علوم آرایشی (IJCS) انجام شده است، pH ایده آل یک نوع پوست متعادل و تمیز 4.7 است که تقریبا اسیدی است. این مسئله بدی نیست؛ زیرا ماهیت اسیدی پوست با میکروب هایی که تمایل دارند سلامت پوست شما را از بین ببرند، مبارزه می کند.

چرا بررسی سطح pH پوست شما مهم است؟

اگرچه لایه‌های پوست زنان نسبت به مردان کمتر اسیدی هست، اما از ابتدا اینطور نبوده است. پوست ما درست پس از تولد در حالت خنثی است، اما با گذشت روزها به مرور اسیدی می شود. به همین دلیل است که در سال های بزرگسالی، انتخاب محصولات متعادل تر برای افزایش سطح pH ضروری است.

سطح اسیدی pH باید به خوبی حفظ شود تا گوشته پوست (لایه محافظی که رادیکال های آزاد را بیرون نگه می دارد و رطوبت را در داخل ذخیره می کند) بازیابی شود. در واقع عملکرد اصلی این لایه محافظت از میکروبیوم پوست در برابر عوامل خارجی و همکاری با محصولات موضعی است که منجر به پوستی شاداب و درخشان می شوند.

چه عواملی بر سطح pH پوست ما تأثیر می گذارد؟

گفته می شود شاخص ترین شخصیت ها ضعیف ترین قلب ها را دارند. به طور مشابه، پوست ما همیشه آنطور که به نظر می رسد سالم نیست. اگر پوست با مراقبت زیاد درمان شود، مانند هر اندام دیگری،  احساس تناسب و سالم بودن خواهید داشت. البته، در غیر این صورت احتمالاً روند معکوس اتفاق می افتد. مواد تشکیل دهنده خشن، برخورد خشنی با پوست داشته و همگی منجر به اختلال در آن می شوند و با گذشت زمان، می توانند باعث ایجاد بثورات و سطوح ناهموار در پوست شوند.

در لیست بلندبالایی از متخلفان اولیه که شرایط سختی را برای پوست ایجاد می کنند؛ می توانیم عوامل خارجی مانند دما، آلاینده ها و غیره را نیز بگنجانیم.

بسیاری از نظرسنجی‌ ها ادعا کرده‌اند که کیفیت آبی که به طور منظم استفاده می‌شود، می‌ تواند تفاوت زیادی در سطح pH پوست ما ایجاد کند؛ اما از نظر ما این مسئله افسانه است. طبق تحقیقات، آب لوله کشی سطح pH خنثی دارد، که برای PH طبیعی پوست مضر نیست. در عوض، آب گازدار می تواند تعادل پوست را مختل کند؛ زیرا آب گازدار پی اچی بین 3 تا 4 دارد.

عواقب بالانس نبودن پی اچ پوست

در صورت عدم تعادل در pH چه اتفاقی می افتد؟

همه چیز در مورد تعادل است! فقط تطابق یا تعادل مناسب برای سطح pH می تواند تمام نگرانی های ما را کاهش دهد. اگر عدد pH در سمت اسیدی باشد؛ با چهره ای قرمز رنگ پر از خال ها و لکه ها از خواب بیدار می شوید و اگر عدد آن تصمیم گرفت به یک درجه بالاتر (خیلی قلیایی) برود، باید به چین و چروک ها و خطوط ظریف سلام کنید.

این مسئله عمدتا به این بستگی دارد که میزان pH چقدر به پوست ما آسیب می زند. اگر عدد آن بالاتر از مقدار استاندارد باشد، پوست آشفته خواهد شد. رطوبت و روغن های طبیعی از پوست شما پاک می شود. بلافاصله پس از استفاده از پاک کننده یا تونر، احساس ناهمواری خواهید داشت؛ اما غم انگیزترین بخش این است که اینها به سرعت نتایج را نشان نمی دهند. تنها در دراز مدت می توان تغییرات شدید در سطح پوست خود را مشاهده کنید.

وقتی pH  پایین تر باشد، آسیب‌های شدیدی مانند پوست مستعد آکنه‌ای موقتی ایجاد کرده و پوست را با احساسی عفونی و تحریک‌ کننده باقی می‌گذارد.


نقش سم زدایی پوست چیست؟

در یک مفهوم بسیار کلی، سم زدایی به معنای حذف سموم نه تنها از بدن ما، بلکه از خانه، محل کار، خانواده، روابط و خود زندگی است. این فرآیند خسته کننده نیست، اما باید با نهایت نظم و ملایمت انجام شود، زیرا نتایج هم شگفت انگیز و هم جاودانه خواهند بود.

در اصطلاح پزشکی چیزی به نام سم زدایی پوست وجود ندارد. این سم زدایی به معنای باز کردن انسداد مواد از بیرون است تا به مانع پوستی کمک کند تا کار خود را موثرتر انجام دهد. بالاخره کار تیمی آن مهم است.

مشکل اصلی در اینجا این است که هیچ محصولی وجود ندارد که بتواند به سم زدایی پوست شما کمک کند و حتی اگر این کار را انجام دهد، مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

به گفته محققان، در مطالعه ای که در سال 2009 انجام شد، مشخص شد که وقتی این کارشناسان از تقریباً 17 شرکتی که در صنعت آرایشی و بهداشتی متخصص در تولید بهترین محصولات سم زدایی بودند، سؤال کردند، هیچ یک از شرکت ها برای اثبات محصول خود حاضر نشدند.

بهترین راه برای حفظ سطح pH پوست شما

مصرف بیشتر فیبر، سبزیجات برگ دار و میوه ها قدم کوچکی است که می تواند در دراز مدت برای پوست و بدن ما مفید باشد. از مصرف غذاهای شیرین و فرآوری شده که می توانند پوست را مستعد جوش یا آکنه کنند، اجتناب کنید.

دکتر Dendy Engleman، متخصص پوست، مستقر در نیویورک، توصیه می کند:

یک سوپر فود که می تواند بهترین راه حل برای بازگرداندن pH بدن ما به سطح طبیعی باشد، سرکه سیب است. خواص ضد قارچی و ضد ویروسی آن به مبارزه با باکتری ها کمک می کند که دلیل اصلی ایجاد جوش های وحشتناک هستند. به لطف خواص اسیدی سرکه سیب، پوست صاف و نرم نیز می تواند به خوبی به دست آید.

سطح پی اچ پوست در سنین مختلف

می توانید روتین مراقبت از پوست خود را بسازید

شاید برای شما بهتر باشد که با یک شوینده مناسب کارتان را شروع کنید. چیزی مانند یک محصول سازگار با pH که می تواند تمام آرایش های سنگین و سایر ناخالصی ها را برای یک روز کامل از پوست شما پاک کند. اگر می خواهید سبوم یا تولید چربی روی صورت خود را حفظ کنید، استفاده از محصولات “با pH متعادل” مانند یک تونر خوب را افزایش داده تا به داشتن پوستی شفاف و سالم ادامه دهید.

تونرهای ساخته شده از مواد با طراوت مانند فندق، آلوئه ورا و اسید لاکتیک می توانند به خوبی لایه برداری کرده و ادعا کنند که اثر ماندگاری روی پوست دارند. این ترکیبات جنبه خشن‌تر محصولات را که از دلایل اصلی خشک شدن پوست یا اختلال در سطح pH پوست هستند، به شدت کاهش می دهند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هنگام برخورد با محصولات مرتبط با اسید مراقب باشید. بهتر است در استفاده از هیچ محصولی زیاده روی نکنید؛ زیرا ممکن است باعث ایجاد پوست ناهموار و لک شوند.

کرم های ضد آفتاب همیشه بهترین دوستانی هستند که از شما در برابر عوامل خارجی محافظت می کنند. همچنین برای حفظ سطح صحیح pH پوست، اهمیت دارند. بنابراین هرگز فراموش نکنید که آن را قبل از خروج از خانه استفاده و سپس آن را در فواصل زمانی منظم مجدداً تمدید کنید.

اطمینان حاصل کنید که از نوع مناسبی از روتین مراقبت از پوست پیروی می کنید که فقط برای پوست شما مناسب است و نه یوتیوبر مورد علاقه شما! مثلا شوینده پی اچ پایین کوزارکس کمک می کند تا سطح سالم پی اچ پوست شما حفظ شود. این مورد به خصوص در پوست های آسیب دیده و دهیدراته بسیار عالی است و به روند درمان و رسیدن به پوست سالم کمک زیادی می کند.

شوینده پی اچ پایین کوزارکس

سخنان نهایی:

  • استرس و حتی سبک زندگی ما می تواند عوارض پوستی را افزایش دهد.
  •  ضروری است که همیشه مراقب خودمان باشیم. نه فقط برای اینکه زیبا به نظر برسیم یا بی نقص باشیم، بلکه از بروز منافذ مسدود و مشکلات روی صورت خود نیز جلوگیری کنیم.
  • پوستی با  pH متعادل را نمی توان در یک روز به دست آورد. اما به دست آوردن آن ضروری است و قطعا روی اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد.
  • ادعاهای زیادی در مورد اینکه آبرسانی پوست برای درخشش، زیبایی و احساس سلامت لازم است شنیده بودیم. اما، دفعه بعد که محصولات آرایشی یا اقلام مراقبت از پوست خود را خریداری می کنید؛ سعی کنید تا حد زیادی به سراغ کالاهای سازگار با pH پوست بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!