9 غذا و مکمل کمک کننده به کاهش حلقه های تیره زیر چشم

9 غذا و مکمل کمک کننده به کاهش حلقه های تیره زیر چشم

اگر زیر چشم خود حلقه‌های تیره دارید؛ مطمئناً می دانید که این تیرگی ها ما را از نظر اعتماد به نفس آزار می‌ دهند. چشم ها از جمله مهم ترین اجزای صورت هستند و همه ما در هنگام ارتباط با یکدیگر مستقیماً به آن ها نگاه می کنیم. به عنوان نقطه کانونی صورت ما، نادیده گرفتن تیرگی زیر چشم، غیرممکن است. مگر اینکه شخصی عینک آفتابی داشته باشد. حلقه‌های زیر چشم می‌ توانند باعث شوند که وقتی کاملاً پرانرژی هستید؛ خسته به نظر برسید.

اما چه چیزی باعث ایجاد حلقه‌های زیر چشم می‌شود و چرا برخی از ما این حلقه‌ها را داریم؛ اما برخی دیگر ندارند؟ در این مقاله غذاها و مکمل هایی را برای کمک به کاهش حلقه های زیر چشم معرفی می کنیم.

مکمل های غذایی برای تیرگی دور چشم

غذاهای کمک کننده به کاهش تیرگی دور چشم

گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی، حاوی آنتی اکسیدان است و بیشتر به خاطر لیکوپن خود شناخته می شود. لیکوپن همان چیزی است که به گوجه فرنگی رنگ قرمز می دهد و به محافظت از رگ های خونی و گردش خون کمک می کند.

خیار:

اولین فکر شما برای دیدن خیار در این لیست ممکن است این باشد که باید یک تکه خیار را روی چشمان خود قرار دهید. این روش، راهی محبوب برای کاهش پف چشم است؛ اما  مصرف خیار نیز برای چشمان شما مفید است. میزان بالای آب خیار ممکن است به هیدراته کردن ناحیه زیر چشم شما کمک کند و با سیاهی دور چشم مبارزه کند. اما مهمتر از آن، خیار دارای سیلیس است که می تواند تولید کلاژن را افزایش می دهد.

خیار برای کاهش تیرگی زیر چشم

دانه‌های کنجد:

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در دانه‌های کنجد می‌توانند علائم خستگی را بهبود بخشند و احتمالا باعث کاهش حلقه‌های زیر چشم شما شوند. این دانه ها حاوی ویتامین E هستند که برای سلامت کلی چشم، از جمله بینایی مفید هستند.

انواع توت ها:

انواع توت های تیره مانند زغال اخته، توت سیاه و توت معمولی دارای آنتوسیانین هستند. این ماده آنتی اکسیدانی است که به خوراکی ها در طیف های مختلف بنفش، آبی و سیاه رنگ می دهد. آنتوسیانین جریان خون را به چشم بهبود می بخشد و همچنین اکسیژن را به بافت های اطراف آن می رساند.

هندوانه:

هندوانه دارای مقادیر آب فراوانی بوده و مشابه خیار است. هندوانه نیز حاوی لیکوپن است.

مکمل های کمک کننده به کاهش تیرگی زیر چشم

ویتامین K:

این ویتامین باعث افزایش انعقاد خون و بهبود گردش خون می شود. هنگامی که با کافئین در پایه ای از روغن Emu ترکیب می شود، ویتامین K ظاهر سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد. به عنوان یک مکمل، ویتامین K علاوه بر کمک به گردش خون اطراف چشم، برای سلامت استخوان و سیستم قلبی عروقی  نیز مفید است.

ویتامین کا برای کاهش تیرگی زیر چشم

آهن:

اگر حلقه های زیر چشم شما ناشی از کم خونی است، مکمل آهن به خلاص شدن از شر آنها کمک می کند.  در یک مطالعه، نیمی کامل از بیماران دارای مشکل حلقه زیر چشم، کم خون بودند و بسیاری گزارش کردند که پس از درمان کم خونی، سیاهی دور چشم کاهش یافته است.

ب12:

این ویتامین در غذاهای حیوانی یافت می شود، گیاهخواران به ویژه باید اطمینان حاصل کنند که ب 12کافی را از طریق مکمل دریافت می کنند. حتی برای کسانی که گوشت می خورند، یک تقویت کننده اضافی ب 12 ممکن است کمک کننده باشد.

 ویتامین C:

باور این نکته سخت است که ویتامینی که در پرتقال و فلفل دلمه ای وجود دارد؛ ممکن است در بهبود حلقه های زیرچشم، از لایه برداری شیمیایی قوی تر باشد. اما این مسئله حقیقت دارد. ویتامین C مسئول ارتقای توانایی بدن شما برای تولید کلاژن است. این ویتامین از آسیب ناشی از اشعه uv نیز محافظت می‌کند.

ویتامین سی برای کاهش تیرگی زیر چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!