چیدن روتین مناسب برای فصل پاییز

8 نکته برای مراقبت از پوست در فصل پاییز

روتین مراقبت از پوست در فصل پاییز بسیار متفاوت از روتین شما در تابستان است. با کاهش دما و کوتاه‌تر شدن روزها، زمان آن فرا رسیده است که مرطوب‌ کننده‌ های سبک خود را با مرطوب‌ کننده‌ های غنی تر تعویض کنید.

برای کمک به شما در چیدن بهترین روتین مراقبت از پوست در فصل پاییز، از متخصصین پوست خواسته ایم تا نکات مهم خود را ارائه دهند. اگر به این فکر می کنید که چگونه روتین خود را برای پاییز به روز کنید، به خواندن این مطلب در مجله لی لی اسکین ادامه دهید.

روتین مناسب فصل پاییز

1. افزایش آبرسانی

استفاده از محصولات آبرسان در طول سال بسیار مهم است زیرا پوست برای حفظ خاصیت ارتجاعی به آبرسانی کافی نیاز دارد.

رابین ایوانز، MD، متخصص پوست تأیید می کند: “پاییز زمان مناسبی برای تغییر به سمت محصولات مراقبت از پوست با آبرسانی بیشتر است.” به دنبال ترکیبات آبرسان مانند هیالورونیک اسید باشید. درمان‌هایی مانند هیدروفشیال نیز می‌ تواند به افزایش آبرسانی پوست در پاییز کمک کند.

2. از شوینده ها و کرم های حاوی سرامید استفاده کنید

سرامایدها اغلب برای ترمیم پوست، تقویت سد دفاعی آن و افزایش آبرسانی توصیه می شوند. سرامایدها به طور طبیعی در پوست یافت می شوند. استفاده از کرم سراماید در پاییز می تواند به حفظ رطوبت و نرم شدن پوست های خشک که معمولا با سرد شدن هوا اتفاق می افتد، کمک کند.

بروک جفی، پزشک متخصص پوست در آریزونا، توضیح می‌ دهد: «پوست در فصل پاییز نیازمند استفاده از شوینده های ملایم و مرطوب‌ کننده های قوی است». به دنبال کرم‌ های مرطوب‌کننده ای باشید که حاوی سراماید هستند تا واقعاً به حفظ رطوبت در پوست کمک کنند.

3. کرم ها را جایگزین لوسیون ها کنید

تفاوت بین لوسیون و کرم چیست؟ در حالی که آنها شبیه به هم هستند، اما عملکردهای متفاوتی دارند. لوسیون ها دارای محتوای آب بیشتری هستند که باعث می شود سبک تر باشند. کرم‌ ها برای استفاده در فصل پاییز مناسب‌ تر هستند، زیرا غنی تر هستند و بهتر از سد دفاعی پوست حفاظت می کنند.

مرطوب‌ کننده‌ ها می‌توانند به صورت لوسیون یا کرم باشند، بنابراین هنگام انتخاب مرطوب‌ کننده، در نظر گرفتن نیازهای پوست و زمان سال مهم است.

استفاده از مرطوب کننده در روتین فصل پاییز

4 از دوش آب گرم و حمام کردن طولانی مدت خودداری کنید

اگر در پاییز دچار خشکی پوست می شوید، ممکن است نحوه استحمام شما در خشکی پوستتان تاثیرگذار باشد؟ آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند حمام یا دوش گرفتن خود را فقط به 10 دقیقه یا کمتر کاهش دهید و به جای آب گرم از آب ولرم استفاده کنید.

مراقبت نحوه استحمام و ملایم بودن محصولات مراقبت پوستی که استفاده می کنید باشید. از آب بسیار داغ اجتناب کنید زیرا می تواند پوست را خشک کند. استفاده از صابون بدن را به زیر بغل و باسن محدود کنید. از شوینده هایی استفاده کنید که فرمولاسیون ملایمی دارند.»

5. افزایش لایه برداری برای بهبود آسیب ناشی از آفتاب

لایه برداری پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست که روی سطح پوست نشسته اند کمک می کند. با برداشتن آنها لایه ای از سلول های پوستی جدید و سالم که در زیر آن به دام افتاده بودند ظاهر می شوند. پوست به طور طبیعی سلول‌های مرده پوست را می‌ ریزد تا جایی برای سلول‌ های جدید ایجاد کند، اما لایه‌ برداری با لایه‌ بردار شیمیایی ملایم یا اسکراب فیزیکی می‌ تواند این فرآیند را سریع‌ تر انجام دهد.

از یک اسکراب ملایم یا لایه بردار شیمیایی مانند AHA و BHA برای لایه برداری ملایم پوست استفاده کنید. همچنین می‌ توانید با متخصص پوست خود در مورد درمان‌ های لایه‌ برداری که در مطب انجام می‌ شوند، مانند لایه‌ برداری شیمیایی پوست صحبت کنید.

لایه برداری پوست در پاییز

6. در فصل پاییز نیز مصرف و تمدید مداوم ضدآفتاب را فراموش نکنید

برخی از افراد تصور می کنند که در فصل پاییز نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب نیست. دکتر دبرا جلیمن، متخصص پوست در نیویورک، از شما می خواهد که حقیقت را بدانید. استفاده از ضد آفتاب نه فقط در فصل تابستان بلکه در تمام طول سال ضروری است.

اشعه ماوراء بنفش که باعث آفتاب سوختگی شما می شود در زمستان چندان قوی نیست، اما همیشه وجود دارد. اشعه ماوراء بنفش حتی به ابرها نیز نفوذ می کند. اگر قصد دارید بیرون از منزل باشید، باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اشعه UVA که عامل پیری زودرس در پوست است، حتی می تواند از طریق شیشه نفوذ کند. اگر پنجره های بزرگی در خانه خود دارید، از این طریق نیز در معرض نور خورشید قرار می گیرید.

7. مصرف رتینوئیدها را کاهش دهید

رتینول یک ماده ضد پیری است که به طور کامل مورد مطالعه قرار گرفته است و اغلب توسط متخصصان پوست توصیه می شود. با این حال، به خصوص در افرادی که پوست حساس یا شرایط پوستی خاصی دارند، می تواند تحریک کننده باشد.

دکتر جفی می‌گوید: ممکن است لازم باشد استفاده از برخی محصولات تحریک ‌کننده مانند رتینوئیدها را در ماه‌های سردتر که پوست نیز با باد و هوای سرد سروکار دارد، کاهش دهید.

8. از لب ها محافظت کنید

دکتر لیو به ما یادآوری می کند: «لب ها در پاییز نیز ممکن است خشک شوند. فراموش نکنید که در پاییز یک بالم لب مرطوب کننده همراه خود داشته باشید. در ماه‌های سردتر و خشک‌ تر لب‌ ها بیشتر مستعد ترک خوردن هستند. در موارد شدید، لب ها حتی ممکن است ترک بخورند و خونریزی کنند. استفاده از بالم لب یک اقدام پیشگیرانه است که لب ها را نرم و آرام می کند. برای محافظت از لب های خود میتوانید بالم لب لانیج را وارد روتین پوستی خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!