چرا ضدآفتاب های کره ای بهتر از بقیه ضدآفتاب ها هستند؟

چرا ضدآفتاب های کره ای بهتر از بقیه ضدآفتاب ها هستند؟

​این روزها آگاهی جمعی در مورد مصرف ضدآفتاب به اندازه ای بالا رفته است که همه ما خود را مجاب به استفاده از ضدآفتاب می کنیم. آن هم نه یک بار بلکه چند بار در روز و در هر جا و مکانی!

ضدآفتاب یکی از ضروریات برای سلامت و زیباییست. اما بعضی ضدآفتاب ها عطر ناجوری دارد یا مانند گریسی، منافذ را می بندند و به ندرت پیش می آید که با مرطوب کننده یا آرایش ظاهر جالبی ایجاد کنند. ولی در هر صورت مجبورید که از آن استفاده کنید چرا که محافظت از پوست نه تنها برای سلامتی ما بلکه به عنوان یک عامل ضد پیری ضروریست!!

تفاوت ضدآفتاب های کره ای با سایر ضدآفتاب ها

مهمترین ویژگی ضدآفتاب های کره ای چیست؟

وقتی صحبت از اولویت به محافظت در برابر آفتاب مطرح می شود؛ کره ای ها که از نظر مراقبت از پوست فوق العاده ترین افراد هستند (با داشتن روتین های پوستی 10 مرحله ای  و انجام فیشال های هفتگی صورت به استاندارد) بنابراین به احتمال زیاد بیشترین کرم های ضد آفتاب را تولید می کنند. فرهنگ زیبایی کره‌ای، پوست صاف و شیشه ای را به عنوان نماد زیبایی می‌داند. بنابراین منطقی است که بازار رقابتی آنها دائماً در حال نوآوری در فرمول‌های ضدآفتاب است تا بافت مناسب، احساس سبکی و محافظت کامل را به مصرف‌کنندگان ارائه دهد. آیا به مصرف ضدآفتاب های با وایت کست زیاد که در اکثر کرم‌هایی که در داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های آرایشی اروپایی پیدا می‌کنید عادت دارید؟ و تا حدی مصرف این ضدآفتاب ها برایتان آزاردهنده و سخت هست که ترجیح می دهید ضدآفتاب نزنید؟

اگر در مورد ضدآفتاب ها تحقیق کرده باشید؛ احتمالا شما هم با ریویوهای مثبتی که از سراسر دنیا درباره ضدآفتاب های کره ای وجود دارد؛ مواجه شده اید و اگر ضدآفتاب های کره ای را امتحان کرده باشید متوجه تفاوت فاحش بافت و پوشش آن ها در مقایسه با ضدآفتاب های غربی شده اید.

ضدآفتاب کره ای

ضدآفتاب همیشه باید آخرین مرحله روتین پوستی شما باشد. نکته جالبی که وجود دارد این است که ضدآفتاب های کره ای همیشه سبک هستند و به راحتی پخش شده و معمولا رد سفیدی باقی نمی گذارند. حتی بسیاری از آن ها در کنار محافظت از پوست مزایایی مانند هیدراته کردن پوست، خواص  آنتی اکسیدانی، یکدست کردن تناژ پوست را نیز دارا هستند.

تفاوت ضدآفتاب های کره ای با ضدآفتاب های غربی:

بیایید نظر ، Stephen Ko، به عنوان یک شیمیست کازمتیک از تورنتو را درباره علت اینکه ضدآفتاب های کره ای بهتر از انواع غربی آن هستند را بدانیم. توجه داشته باشید که کره ای ها محافظت را فدای بافت نمی کنند!

ko می گوید: «مسئله این نیست که کره ای ها چیز منحصر به فردی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد ضدآفتاب‌های بهتری تولید کنند، آنها فقط به ترکیبات ضد آفتاب بیشتری برای کار کردن دسترسی دارند.» در ایالات متحده، ضدآفتاب‌ها توسط FDA به عنوان دارو در نظر گرفته می شوند؛ بنابراین توانایی آنها در محافظت از پوست در برابر اشعه‌های UVB و UVA مورد آزمایش قرار می گیرند. اما نیازی به گذراندن مراحل تأیید رسمی دارو ندارند. ko توضیح می‌دهد: «از سوی دیگر، مواد شیمیایی ضدآفتاب باید مراحل تأیید رسمی دارو را طی کنند؛ و به همین دلیل، از سال 1999 مورد جدیدی برای استفاده در ضدآفتاب‌ها در ایالات متحده تأیید نشده است.»

در کشورهایی مانند کره جنوبی، این روند تایید بسیار سریعتر است. فرمولاسیون های جدیدتر ضدآفتاب‌ها ، ایرادات فرمول های قبلی را رفع می کند، مثلا افزایش«پایداری نوری یا photostaibility» ضدآفتاب، یا با ارائه  اندازه مولکولی بزرگ‌تر باعث کاهش نفوذ به پوست و در نتیجه جذب طیف گسترده‌تری  به ویژه در UVA» » می شوند. در ایالات متحده، فیلترهای اصلی که برای محافظت از UVA استفاده می شوند: آووبنزون، دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی هستند.

ضدآفتاب های کره ای

منظور از SPF و PA در ضدآفتاب ها چیست؟

دکتر Joshua Zeichner ، متخصص پوست و مدیر تحقیقات زیبایی و کازمتیک در بیمارستان Mount Sinai در نیویورک، می گوید که “در خارج از ایالات متحده فیلترهای بسیاری برای ضد آفتاب ها وجود دارد که هنوز نمی توان آنها را در ایالات متحده استفاده کرد. البته بسیاری از آنها ممکن است در چند سال آینده به ایالات متحده بیایند [که] محافظت با کیفیت بالایی در برابر اشعه های UVA دارند و احتمالا از فیلترهایی که هم اکنون در تهیه ضدآفتاب ها استفاده می شود بهتر خواهد بود.” او یادآوری می کند که SPF فقط به محافظت در برابر اشعه  UVB – ، نه UVA اشاره دارد. اگر می خواهید از پوست خود در برابر نورخورشید محافظت کنید؛ باید از ضد آفتابی استفاده کنید که برچسب “broad spectrum” داشته باشد. در ضدآفتاب های کره از مفهوم PA جهت نشان دادن میزان محافظت در مقابل UVA استفاده می شود.

PA بر اساس تست PPD یا تست persistent pigmentation darkening  است و افزایش چند برابری UVA ای که فرد از نظر تئوری می تواند بدون برنزه شدن یا تیره شدن پوست در معرض آن قرار گیرد را اندازه گیری می کند.” «سیستم PA از PA+ تا PA++++ متغیر است. PA++++؛ حداکثر میزان بوده  و به این معنی است که مقدار PPD آن 16 است. یعنی اگر ضد آفتاب شما دارای فاکتور PPD 16 است، پوست بعد از استفاده ضد آفتاب، 16 برابر زمانی که ضد آفتاب مصرف نکرده اید طول می کشد تا برنزه شود.

بهترین ضدآفتاب های کره ای

SPF ها چه تفاوتی با هم دارند؟

دکتر زایشنر می گوید: “در صورت استفاده صحیح، تفاوت کمی بین ضد آفتاب های بالای SPF 30 وجود دارد. با این حال، در دنیای واقعی ما کمتر از آنچه باید ضد آفتاب استفاده می کنیم و معمولا در تمدید آن  کوتاهی می کنیم. به همین دلیل توصیه می کنم از ضد آفتاب هایی با مقادیر SPF بالاتر استفاده کنید. چرا که به این طریق میتوانید محافظت بالاتری برای پوست خود تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!