چرا سراماید یک ترکیب ابر قهرمان برای پوست است؟ فواید سراماید برای پوست

چرا سراماید یک ترکیب ابر قهرمان برای پوست است؟ فواید سراماید برای پوست

سرامایدها یکی از ترکیبات اصلی در محصولات مراقبت از پوست هستند و به خاطر تواناییشان در بهبود حفاظت رطوبت پوست تحسین شده اند. اما شما ممکن است ندانید که بدن شما به طور طبیعی سرامایدها را تولید می کند و در واقع، نصف چربی سد دفاعی پوست شما را به طور طبیعی تشکیل می دهند. بنابراین، آیا افزودن مرطوب کننده های حاوی سرامایدها برای پوست خشک یا شرایط دیگر پوست ضروری است؟ ما با پزشکان پوست برای دانستن دیدگاه آنها در مورد سرامایدها در محصولات مراقبت از پوست و نحوه اضافه کردن آنها به روتین پوستی تان تماس گرفتیم و در این مقاله از مجله لی لی اسکین با شما در میان می گذاریم.

فواید سراماید برای پوست

سراماید چیست؟

سرامایدها به عنوان بخشی از خانواده پیچیده ای از چربی ها یا لیپیدها به نام اسفینگولیپید شناخته می شوند. بهترین روش برای درک اینکه سرامایدها چگونه عمل می کنند؛ تصور کردن لایه بیرونی اپیدرم شما، از آجر و ملات می باشد. سلول های پوست در واقع آجر هستند و لیپیدها یا چربی ها بین آنها قرار دارند و به آنها ملات می گوییم. سراماید، برای حفظ ساختار سد دفاعی چربی پوست شما بسیار مهم است؛ زیرا به عنوان یک سد برای محافظت از بقیه پوست شما و نگه داشتن تمام رطوبت ها، عمل می کند.

سرامایدها به طور طبیعی در پوست ما وجود دارند؛ اما می توانند همچنین به صورت مصنوعی نیز تولید شوند تا در محصولات مراقبت از پوست به منظور تأمین آنچه که از دست داده اید؛ به کار روند. به گفته لووین، در سنین 30 و 40 سالگی، تعداد سرامایدهای شما بیشتر از دست می روند. به عبارت دیگر، اضافه کردن سرامایدها به روتین مراقبت از پوست خود هنگام افزایش سن ضروری است.

فواید سراماید برای پوست

سرامایدها نقش بسیار حائز اهمیتی در عملکرد محافظتی پوست دارند. در این قسمت به بررسی این فواید می پردازیم:

بازسازی سد دفاعی پوست:

سرامایدها می توانند به بازسازی سد دفاعی پوست کمک کنند. کاهش سرامیدها، به هر دلیلی مانند پیر شدن، استفاده بیش از حد از لایه بردار ها و صابون های خشن باعث آسیب دیدن سد دفاعی پوست می شود و در نهایت باعث ورود باکتری ها از طریق شکاف های ریز شده و تحریک پوست می شود. تأمین مجدد سرامایدها باعث سلامت سد دفاعی پوست و عملکرد صحیح آن می شود.

سراماید چیست

حفظ رطوبت:

سد دفاعی پوست سالم، رطوبت را در داخل خود نگه می دارد و از اتلاف آن جلوگیری می کند. سرامایدها می توانند به حفظ رطوبت کمک کنند و جلوی اتلاف آن را بگیرند.

حفاظت از پوست:

سرامایدها، پوست را در برابر عوامل محیطی و آلودگی محافظت می کنند. همچنین تحمل پوست را در برابر ترکیبات فعال بالا می برند تا از ترکیبات شیمیایی که بر روی پوست قرار می گیرند و تمایل دارند پوست تحریک کنند؛ محافظت کنند.

کاهش علائم قابل مشاهده پیری:

نازک شدن و پیر شدن پوست نه تنها به دلیل از دست دادن یا تجزیه کلاژن و الاستین (پروتئین های موجود در لایه میانی پوست) است؛ بلکه لایه اپیدرم نیز در حفاظت و حفظ بقیه پوست نقش مهمی دارد.

کمک به بیماری های التهابی پوست:

هنگامی که سد دفاعی پوست به درستی کار نمی کند؛ پوست می تواند خشک شود و منجر به از دست دادن آب موقتی اپیدرم (TEWL) شود. این اتفاق باعث خشکی، التهاب و در معرض خطر قرار گرفتن پوست برای بیماری های التهابی مانند اگزما، روزاسه، جوش و پسوریازیس می شود.

نرم کردن و صاف کردن پوست:

خصوصیات مشترک سد دفاعی پوست آسیب دیده شامل خشکی، پوسته ریزی و خطوط ریز است. بازسازی لیپیدهای از دست رفته ممکن است رطوبت را در پوست افزایش داده و پوست را بهبود بخشد.

کاهش قرمزی و تورم:

اگر پوست شما التهاب یا جوش دارد؛ سرامایدها می توانند با کاهش قرمزی و تورم به سلامت پوست کمک کنند. این مسئله می تواند برای هر کسی با پوست حساس، روزاسه، جوش یا قرمزی پوست مفید باشد.

بهبود آکنه پوستی:

وقتی سد دفاعی پوست آسیب دیده باشد؛ حساس شده و به راحتی تحریک می شود. پوست ممکن است مستعد آکنه شود و تولید چربی را افزایش دهد. سرامایدها می توانند با این اثرات مقابله کنند و به حفظ سلامت پوست کمک کنند. مجله درماتولوژی بالینی و زیبایی پیشنهاد می کند سرامایدها را به برنامه های درمان جوش اضافه کنید تا از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری شود.

ترکیب سراماید و فواید آن برای پوست

عوارض جانبی سرامیدها

عوارض جانبی معروفی برای سرامایدها وجود ندارد. با این حال، شما می توانید با تست یک مقدار کم بر روی پوست خود، از واکنش های آلرژیک و حساسیت های محصول جلوگیری کنید.

نحوه استفاده از سراماید

سراماید به عنوان یک مرطوب کننده، بلافاصله بعد از حمام، برای حفظ رطوبت اضافی، بهترین عملکرد را می تواند داشته باشد. جالیمان پیشنهاد می کند از این محصول قبل از خواب نیز استفاده کنید. متخصصین پوست توصیه می کنند که سرامایدهای خود را دو بار در روز استفاده کنید. ابتدا از پاک کننده ها و سپس تونرها و سرم ها استفاده کنید و مرطوب کننده را برای مرحله آخر در شب یا درست قبل از ضد آفتاب خود بزنید.

سوالات متداول

آیا سرامایدها به کاهش چروک های پوستی کمک می کنند؟

بله، البته!
با افزایش سن، باید سرامایدها را جزء روتین پوستی قرار داد تا از چروک های پوستی جلوگیری کنند.

آیا سراماید برای پوست های مستعد آکنه مناسب است؟

بله، این ترکیب باعث آکنه نمی شود و حتی به درمان آکنه های پوستی نیز کمک می کند.

چه مواد غذایی حاوی سراماید هستند؟

مواد غذایی مانند تخم مرغ، سیب زمینی و برنج قهوه ای توانایی پوست را برای تولید سراماید افزایش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!