مزایای دستگاه بخور برای پوست

فواید دستگاه بخور برای رفع خشکی پوست؛ نظر درماتولوژیست ها در این باره

کسانی که پوست خشکی دارند؛ می دانند که کم آبی پوست در هر موقعی از سال ممکن است رخ دهد و بسیار آزار دهنده است. در بعضی موارد، استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده هم تاثیر چندانی بر روی رفع خشکی پوست ندارند. در این مواقع، دستگاه های بخور وارد عمل می شوند. به گفته متخصصین پوست دکتر ماریسا گرشیک و دکتر آزاده شیرازی، دستگاه های بخور خانگی می توانند بخش مفیدی از روتین پوست خشک باشند. در این مقاله از مجله لی لی اسکین، نظر این دو متخصص پوست را آورده ایم و به شما می گوییم چگونه از دستگاه های بخور استفاده کنید تا بتوانید از فواید ان بهره مند شوید.

دستگاه بخور برای درمان خشکی پوست

فواید دستگاه های بخور برای پوست های خشک:

رطوبت رسانی پوست، لب و مو:

دستگاه های بخور، ظاهر پوست و مو را بهبود می دهند. همچنین ترک خوردگی لب ها را برطرف می کنند. زمانی که ما پوست خود را هیدراته نگه می داریم؛ ظاهر سالمی خواهد داشت. کسانی که سن پوستی بالاتری دارند؛ وقتی پوستشان خشک می شود با چروک ها و خطوط پوستی مواجه می شوند. در این حالت دستگاه های بخور قطعا تاثیرگذاری بالاتری خواهند داشت.

اگزمای پوستی را کاهش می دهد:

با افزایش میزان رطوبت محیط، تا حد زیادی از بروز اگزما جلوگیری می شود.

میکروبیوم ها را تقویت می کند:

دستگاه های بخور برای تقویت سد دفاعی پوست مفید هستند. زیرا می توانند از پوست در مقابل باکتری ها، ویروس ها و آسیب های محیطی محافظت کنند.

آکنه را درمان می کنند:

پوست دهیدراته و کم آب، باعث می شود که غدد چربی بیش از حد سبوم تولید کنند. بنابراین پوست دهیدراته معمولا چرب تر است و مستعد آکنه است.

فواید دستگاه بخور برای رفع خشکی پوست

دستگاه های بخور چگونه کار می کنند؟

دستگاه های بخور به گونه ای طراحی شده اند تا رطوبت را به هوا بازگردانند. این شرایط، باعث می شود مشکل خشکی پوست برطرف شود. همانطور که می دانید هوای خشک موجب تحریک و خشکی پوست می گردد.

دستگاه های بخور، در واقع، بخار آب را در محیط آزاد می کنند. در هوای مرطوب، جذب رطوبت پوست بیشتر و سریع تر اتفاق می افتد و در نتیجه، در حضور دستگاه های بخور، با پوست هیدراته تری مواجه هستیم.

چه کسانی باید از دستگاه بخور استفاده کنند؟

دستگاه های بخور برای همه افراد مفید هستند. اما این دستگاه ها برای کسانی که پوست خشک، حساس و مستعد اگزما دارند؛ بسیار کاربردی تر است.

کسانی که در اب و هوای خشک با رطوبت کمتر از 60% زندگی می کنند یا کسانی که محیط زندگیشان به شدت سرد است؛ نیز می توانند از مزایای دستگاه بخور بهره مند شوند.

فواید دستگاه بخور

برای رفع خشکی پوست چگونه از دستگاه بخور استفاده کنیم؟

به گفته دکتر شیرازی، اگر شب ها در طول خواب بین 6 الی 8 ساعت از دستگاه بخور استفاده کنید؛ بهترین نتیجه را خواهید گرفت.دستگاه بخور را در اتاق خوابتان قرار دهید. به طور کلی اکثر متخصصین معتقدند که دستگا های بخور برای فصل زمستان بسیار کاربردی هستند.

البته به یاد داشته باشید که تمیز نگه داشتن این وسیله، بسیار مهم است. زیرا شدیدا مستعد قرار گیری در معرض مخمر، قارچ و باکتری هستند. استفاده از صابون و سرکه سفید برای ضدعفونی دستگاه بخور بسیار مهم است.

آیا دستگاه بخور به تنهایی برای رفع خشکی پوست کافی است؟

اگر چه اکثر متخصصین بر این باورند که دستگاه های بخور برای رفع خشکی پوست مناسب هستند؛ اما همچنان بر تاثیرگذاری روتین پوستی نیز اصرار دارند. دکتر گارشیک می گوید: “دستگاه بخور به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند؛ اما استفاده از محصولات مراقبت پوستی نیز ضروری است”.

در واقع، برای نتیجه گیری بهتر برای درمان خشکی پوست، از دستگاه بخور و روتین پوستی مخصوص پوست خشک استفاده کنید. به این منظور می توانید از کرم هیالورونیک اسید کوزارکس و کرم هیالورونیک اسید ایلیون که اساسا برای پوست های خشک فرموله شده اند استفاده کنید.

استفاده از دستگاه بخور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!