راهنمای خرید محصولات مراقبت پوستی؛ معرفی سایت هایی برای بررسی ترکیبات

راهنمای خرید محصولات مراقبت پوستی؛ معرفی سایت هایی برای بررسی ترکیبات

دوست دارید محصولات مراقبت از پوستی را مناسب با نوع پوستتان انتخاب کنید و بهترین خرید را داشته باشید؟ معمولاً تصمیم گیری برای خرید یک محصول، چالش بزرگی است و پیچیده به نظر می رسد، درست است؟ اما این همه این کارها، برای به حداقل رساندن مشکلات پوستی انجام می شود و یک تصمیم درست، پوست شما را 180 درجه تغییر می دهد.. بنابراین، اگر هنوز مبتدی هستید و اطلاعات کمی در مورد مراقبت از پوست دارید؛ نگران نباشید و در ادامه این بلاگ،همراه ما باشید تا یاد بگیرید به کمک منابع و وبسایت های معتبر، ترکیبات محصولات را بررسی کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از خرید محصولات پوستی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

ابتدا نوع پوست خود را بشناسید

قبل از خرید محصولات مراقبت از پوست، ابتدا باید نوع پوست صورت خود را بشناسید و بدانید که پوست شما نرمال، خشک، چرب یا مختلط است. بنابراین می توانید از محصولاتی که مناسب نوع پوست شما هستند استفاده کنید. البته جالب است بدانید که اغلب محصولات مراقبت از پوست کره ای برای انواع تایپ های پوستی مناسب هستند و شما با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید؛ حتی اگر نوع پوست خود را ندانید!

وب سایت های معتبر را برای دانستن ترکیبات، بررسی کنید!

وب سایت های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای تجزیه و تحلیل مواد تشکیل دهنده یک محصول استفاده کنید. لیست مهمترین وبسایت ها را در این مطلب برایتان آورده ایم:

Skincarisma: می توانید مستقیماً از وب سایت بازدید کنید یا به سادگی کلمات کلیدی “نام محصول + Skincarisma” را در گوگل وارد کنید. این وب سایت اطلاعات کلی در مورد مواد تشکیل دهنده و فواید ترکیبات را ارائه می دهد و یک بخش بررسی نیز وجود دارد. متأسفانه هنوز محصولات زیادی وجود دارند که در اینجا لیست نشده اند. جدای از آن، توضیح در مورد فواید مواد تشکیل دهنده نیز فاقد جزئیات است. اما این وب سایت ساده و قابل درک است، مخصوصاً برای افراد عادی که تخصصی در زمینه محصولات پوستی ندارند!

Cosdna: در این وب سایت، می توانید تمام لیست مواد تشکیل دهنده و طبقه بندی میزان ایمن بودن یک محصول برای پوست را بررسی کنید. محصولات لیست شده در اینجا نیز نسبت به محصولات Skincarisma کامل تر هستند. با این حال، توضیح در مورد مواد تشکیل دهنده مانند Skincarisma کامل نیست. اگر محصول مورد نظر شما هنوز در وبسایت قرار نگرفته باشد؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که کل لیست مواد تشکیل دهنده را کپی کرده و در این وب سایت قرار دهید و لیستی مانند شکل زیر ظاهر می شود.

Paula’s Choice Ingredient Dictionary: اگر بخواهیم در مورد یک ماده بیشتر بدانیم، آن را در این وب سایت بررسی می کنیم. بنابراین، به عنوان مثال، شما لیست مواد تشکیل دهنده تونر معجزه آسا Avoskin را در Cosdna بررسی کرده اید. سپس کنجکاو هستید که در مورد یکی از مواد تشکیل دهنده، یعنی گلیسیرین بیشتر بدانید. فقط نام ماده تشکیل دهنده را در این وب سایت یا در گوگل با کلمات کلیدی “Glycerin Paula’s Choice” تایپ کنید. در اینجا، می توانید توضیحات و همچنین توصیه هایی را از مجلات پزشکی دریافت کنید که در مورد این ترکیبات صحبت می کنند.

. Incidecoder: در این وبسایت، توضیحات بسیار کامل است. از مواد تشکیل دهنده، دسته بندی ها، توضیحات مفصل گرفته تا پیشنهادات مجلات پزشکی که در مورد این مواد بحث می کنند.

بررسی ترکیبات در سایت Incidecoder

ترفند فنوکسی اتانول چیست؟

اگر می خواهید مواد تشکیل دهنده را مستقیماً از روی بسته بندی محصول بخوانید، از این روش استفاده کنید. فنوکسی اتانول به عنوان یک نگهدارنده در محصولات مراقبت از پوستی و آرایشی عمل می کند، معمولاً این ترکیب را می توان با غلظت حداکثر 1٪ استفاده کرد. بنابراین، ترکیبات ذکر شده پس از فنوکسی اتانول دارای غلظت زیر 1٪ است که به معنای بسیار کم است. این بدان معناست که اگر محصولی ادعا کند که محتوای اصلی آن نیاسینامید، اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک است، اما وقتی به لیست ترکیب نگاه می‌کنید، ترکیبات بعد از فنوکسی اتانول قرار می‌گیرند، به احتمال زیاد از ترکیب ادعا شده، سود زیادی نخواهید برد. در اصل، روی ترکیبات ذکر شده قبل از فنوکسی اتانول تمرکز کنید. در فهرست مواد تشکیل دهنده / لیست ترکیبات، phenoxyethanol معمولاً به صورت Phenoxyethanol، 2-Phenoxyethanol، Euxyl K® 400 (مخلوطی از فنوکسی اتانول و 1،2-dibromo-2،4-dicyanobutan) یا PhE نوشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!