اگر با ریمل بخوابید چه اتفاقی می افتد؟

اگر با ریمل بخوابید چه اتفاقی می افتد؟

احتمالاً در مورد خطرات ماندن آرایش بر روی پوست شنیده اید؛ اما پس از یک روز طاقت فرسا، احتمالاً خلاص شدن از شر آرایش باقی مانده روی صورتتان آخرین چیزی است که به ذهنتان می رسد. مطمئناً، یک آرایش کامل ارزش یک شست و شو یا حداقل، یک تلاش تصادفی برای پاک کردن با دستمال های پاک کننده آرایش را دارد؛ اما ممکن است همیشه شرایط پاکسازی پوست وجود نداشته باشد. گاهی اوقات، تنها چیزی که استفاده می کنید؛ چند لایه ریمل است، و ممکن است حتی به یاد نداشته باشید که آرایش کرده اید.

ممکن است از خود بپرسید که عواقب رفتن به رختخواب با ریمل چیست؟ ما در این مقاله از مجله لی لی اسکین، قصد داریم درباره خطرات ناشی از ریمل بر روی مژه و صورت اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

عوارض خوابیدن با ریمل

اگر هنگام خواب، ریمل داشته باشید؛ چه اتفاقی می افتد؟

رفتن به رخت خواب با ریمل، اتفاق جالبی نیست و بهتر است به عادت تبدیل نشود. در این قسمت به عواقب خوابیدن با ریمل می پردازیم:

مژه های شما خشک می شوند

ریمل از رنگدانه ها، پلیمرها و عوامل غلیظ کننده تشکیل شده که می تواند رطوبت مژه های شما را جذب کند. با این حال، ریمل ضد آب حاوی مواد ضد آب اضافی مانند موم و سیلیکون است که به ویژه بر روی مژه های شما خشک می شود. ماندن ریمل در طول شب می تواند مژه ها را خشک کرده و به مرور زمان آنها را شکننده کند. مژه های خشک بیشتر در معرض آسیب و شکستن هستند.

ممکن است ریزش مژه را تجربه کنید

استفاده از ریمل می تواند مژه های طبیعی شما را خشک و نازک کند. با گذشت زمان، مژه را ضعیف کرده و باعث ریزش مژه های شما می شود. این ریزش مژه، می تواند با مالیدن و کشیدن مژه ها در حین پاک کردن آرایش تشدید شود.

عوارض خوابیدن با آرایش

ممکن است چشمان شما خشک و تحریک شود

پس از زدن ریمل، ممکن است متوجه سفت شدن ریمل در طول روز شوید. این مسئله به این دلیل است که ریمل هر چه مدت بیشتری در معرض هوا باشد خشک می شود. هرچه ریمل شکننده تر باشد، احتمال پوسته شدن آن بیشتر است. مژه ها یا ذرات کثیفی می توانند هنگام خواب یا زمانی که چشمان خود را مالش می دهید وارد چشم شما شده و باعث تحریک، التهاب و آسیب به چشم و پوست اطراف شوند. در بدترین حالت، این ذرات می توانند آسیب دائمی به قرنیه شما وارد کنند.

می تواند به پیری زودرس پوست کمک کند

ریمل به تنهایی باعث پیری پوست نمی شود، اما عادات بد مرتبط با ریمل می تواند باعث پیری پوست شود. هر نوع آرایشی می تواند کثیفی و آلاینده ها را در داخل پوست به دام بیندازد. خوابیدن با ریمل می‌تواند رادیکال‌های آزاد را افزایش دهد که کلاژن پوست را تخریب کرده و منجر به پیری زودرس پوست می‌شود.

خطر عفونت باکتریایی را افزایش می دهد

پوست و مژه های شما به طور طبیعی حاوی باکتری هایی هستند که می توانند در حین استفاده به محصولات و ابزار آرایش شما منتقل شوند. با گذشت زمان، این مسئله می تواند باعث رشد و آلودگی باکتری شود، به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود آرایش خود را پاک کنید و مرتباً برس های خود را تمیز کنید. اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا ریمل و خط چشم در مقایسه با سایر انواع آرایش ماندگاری کوتاه تری دارند، به این دلیل است که چشم ها در برابر باکتری ها آسیب پذیر هستند.

برای شستشو پاکسازی ریمل و آرایشتان می توانید از روغن های پاک کننده آرایش و شوینده های کره ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!