آیا ماسک های کره ای انقضا دارند؟

مراقبت از پوست سرمایه‌گذاری است که در طول زمان افزایش می‌یابد. اگر شما هم از علاقه مندان به ماسک های ورقه ای هستید، احتمالاً تعداد زیادی از این ماسک ها را خریده اید. در واقع این مسئله بسیار طبیعی است، چه کسی نمی خواهد این مینی فیشال های ارزان قیمت را تهیه کند؟

ماسک های ورقه ای کره ای به شدت مرطوب کننده و مغذی پوست هستند. به علاوه، این ماسک ها بسیار مقرون به صرفه بوده و یک مکمل عالی برای روتین مراقبت از پوست شما برای هر چند وقت یکبار محسوب می شوند. در این مقاله ما به همه چیزهایی که باید در مورد تاریخ انقضای ماسک ورقه ای بدانید اشاره می کنیم.

علائم انقضای ماسک های ورقه ای

آیا ماسک های کره ای منقضی می شوند؟

پاسخ کوتاه بله است. مانند اکثر محصولات زیبایی، ماسک های ورقه ای کره ای نیز منقضی می شوند. هر چقدر هم که چشم پوشی از تاریخ انقضا وسوسه انگیز باشد، انجام این کار ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.

با گذشت زمان، مواد شیمیایی و ترکیبات موجود در ماسک ورقه ای تجزیه می شوند و اثر آن کاهش می یابد. از طرفی دیگر، برخی مواد فعال مانند اسید گلیکولیک و اسیدهای میوه، قوی تر می شوند. در نهایت می توان گفت استفاده از ماسک ورقه ای که تاریخ انقضای آن گذشته باشد، می تواند باعث قرمزی و تحریک پوست شود.

ماندگاری ماسک های ورقه ای کره ای چقدر است؟

معمولاً یک ماسک معمولی ماندگاری بسیار طولانی دارد. در صورت بازنمودن و نگهداری مناسب، ماسک های ورقه ای می توانند بین دو تا سه سال دوام بیاورند.

بر خلاف سایر محصولات مراقبت از پوست که برای استفاده باید انگشتان خود را در شیشه فرو کنید یا از بطری بیرون بریزید، ماسک های ورقه ای تا زمانی که برای مصرف استفاده شوند، کاملاً بسته می مانند. این بدان معنی است که آنها در معرض باکتری قرار نمی گیرند و به مواد نگهدارنده اجازه می دهد تا محصول را برای مدت طولانی تری خوب نگهداری شود.

با این حال، قرار دادن ماسک های ورقه ای زیر نور مستقیم خورشید یا در یک محیط گرم و مرطوب مانند حمام، می تواند باعث رشد باکتری ها در داخل بسته شود که این مسئله خود به تنهایی انقضا را تسریع می کند.

تاریخ انقضای ماسک های کره ای را چگونه می خوانید؟

تاریخ انقضای ماسک بسته به سازنده و برند آن متفاوت است. اگر با محصولات مراقبت از پوست غربی بیشتر آشنا هستید، احتمالاً عادت دارید که تاریخ انقضا یا PAO یا مدت زمان نگهداری پس از باز شدن را ببینید، که نشان می دهد محصول برای چند ماه پس از باز کردن یا شکستن مهر و موم آن، قابل استفاده است.

محصولات پوستی کره ای شامل تاریخ ساخت یا تاریخ انقضا و در برخی موارد هر دو هستند. معمولاً می توانید این اطلاعات را در پایین بسته ماسک ورقه‌ای به صورت چاپ شده، پیدا کنید.

چگونه بفهمیم تاریخ مصرف ماسک صورت منقضی شده است؟

وقتی صحبت از محصولات آرایشی کره ای می شود، تاریخ ساخت و انقضا بهترین نشانه کیفیت و تازگی است. با این حال، همیشه استثناهایی در این مورد وجود دارد.

ماسک‌های ورقه‌ای که در شرایط مناسب نگهداری می‌شوند می‌توانند از تاریخ انقضای خود گذشته باشند. برعکس، نگهداری ماسک‌های ورقه‌ای در شرایط نامناسب می‌تواند آنها را سریع‌تر خراب کند. نشانه های تشخیص رد شدن انقضای ماسک ها را بشناسید:

ماسک صورت کره ای

عدم وجود بو

ساده ترین راه برای اینکه بفهمید تاریخ مصرف ماسک ورقه ای شما منقضی شده است، بوی آن است. اگر ماسک ورقه‌ای بوی عجیبی داشت یا بویی متفاوت از قبل داشت، آن را بیرون بیاندازید، زیرا به احتمال زیاد تاریخ مصرف آن گذشته است. اگر بوی خوبی داشت، پس ممکن است استفاده از آن بی خطر باشد.

تحریک پوست

همچنین می توانید پچ تست را انجام دهید. مقدار کمی از اسانس ورقه ای ماسک را روی مچ دست یا روی آرنج خود بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند. در صورت بروز هرگونه خارش، قرمزی یا تورم، فورا ماسک را بیرون بیندازید.

علائم قابل مشاهده انقضا

علائم قابل مشاهده انقضا ماسک ورقه ای خود را بررسی کنید. اگر متوجه تغییر رنگ، جدا شدن، جمع شدن، رشد فازی یا هر نوع تغییر بافت شدید؛ آن را دور بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!