آموزش زدن سایه

آموزش سایه چشم حرفه ای برای مبتدی ها

آرایش چشم برای تازه کارها کمی ترسناک به نظر می رسد. تعداد بی نهایت رنگ برای انتخاب شما وجود داردیک میلیون نوع برس سایه در بازار موجود است و همه این ها ممکن است آرایش چشم را برای شما پیجیده کنند.

ولی اگر بدانید چگونه باید سایه چشم بزنید و اصول اولیه را رعایت کنید؛ می توانید به سادگی آرایش کنید. برای اینکه این آموزش آرایش ساده تر و کاربردی تر باشد؛ از نظر 3 میکاپ آرتیست حرفه ای را در این مقاله از مجله لی لی اسکین لحاظ کرده ایم.

نکته مهم؛ انتخاب براش مناسب

انتخاب براش مناسب، قطعا آرایش شما را راحت تر خواهد کرد. پس در مرحله اول لازم است که براش آرایشی مناسبی را انتخاب کنید.

براش مناسب برای سایه چشم

چگونه مانند یک حرفه ای سایه چشم بکشیم؟

مرحله اول؛ پرایمر چشم

پرایمر ماندگاری سایه را طولانی تر می کند. به عنوان یک اصل، هر چه بیشتر آرایش کنید؛ نیاز به استفاده از پرایمر بیشتری دارید. به طور کلی استفاده از پرایمر سایه چشم به این بستگی دارد که می خواهید ظاهر نهایی سایه شما چگونه باشد. پرایمرها به تیرگی رنگ سایه و ماندگاری آن کمک می کنند.

برای زدن پرایمر از انگشتان خود کمک بگیرید. انگشت حلقه بهترین گزینه برای آرایش چشم است. زیرا لمس سبکی دارد و پوست را تحریک نمی کند. پرایمر را به آرامی روی پلک، تا ابرو و گوشه داخلی چشم بکشید تا ماندگاری سایه چشمتان را بیشتر کنید.

آموزش سایه چشم

مرحله دوم؛ بیس سایه

وقت آن رسیده که با سایه های رنگی کار را ادامه دهید. بیشتر میکاپ های چشم را به راحتی می توان با با چهار سایه تکمیل کرد. یک سایه خنثی برای پلک، یک رنگ ملایم برای خط پلک، سایه تیره تر برای قسمت بیرونی و یک هایلایتر برای گوشه داخلی چشم!

اگر مبتدی هستید از رنگ کرم شروع کنید و به کمک یک براش متوسط (براش سر صاف مو کوتاه)، کار را ادامه دهید. می توانید رنگ سایه ها را با توجه به رنگ چشمانتان انتخاب کنید. همچنین، برای چشمان سبز می توانید از سایه های قرمز، زرد، بنفش و خاکستری استفاده کنید.

سایه چشم برای چشم رنگی

مرحله سوم؛ خط پلک

برای خط پلک از براش مخروطی شکل استفاده کنید. آرایش این قسمت، چشمانتان را بازتر و بزرگتر نشان می دهد. چشمان خود را ببندید و سایه چشم را در امتداد جایی که پلکتان به استخوان ابرو می رسد؛ ادامه دهید.

مرحله چهارم؛ سایه ها را با هم ترکیب کنید

ترکیب کردن یکی از مهمترین مراحل سایه چشم است. برای این کار از یک برس تمیز استفاده کنید تا نتیجه نهایی میکاپتان زیباتر باشد.

سایه چشم حرفه ای برای مبتدی ها

مرحله پنجم؛ خطوط مژه هایتان را مشخص کنید

زمانی که سایه چشمتان کاملا ترکیب شده خط مژه تان را مشخص کنید. می توانید از یک خط چشم مایع کمک بگیرید. و در انتهای مژه یتان توقف کنید یا تا گوشه بیرونی چشم ادامه دهید.

آیا نمی خواهید از خط چشم استفاده کنید؟ به سادگی برس خط چشم زاویه دارتان را به یک رنگ سایه تیره آغشته کنید و خط مژه بالایی و پایینی را بکشید تا خطی نرم و دودی ایجاد کنید.

مرحله ششم؛ استفاده از هایلایتر

مرحله نهایی آرایش چشم این است که روشن ترین سایه چشم خود را استفاده کنید و چشمانتان را برجسته نمایید. هایلایت زیر ابرو برای جدا کردن ابرو از سایه خوب است. حتی افرادی که چشمان خسته ای دارند؛ با کمی هایلایتر در گوشه داخلی چشم، می توانند این خستگی را از بین ببرند.

به طور کلی سایه چشم مات ظاهری نچرال و طبیعی به چهره می دهد. ولی برای جذابیت و گیرایی بیشتر چشم از هایلایتر استفاده کنید.

هایلایتر برای سایه چشم
  • فروشگاه لی لی
  • شهریور 7, 1402
  • 691 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!