نگهداری درست و اصولی از محصولات مراقبت پوستی

لوازم آرایشی و مراقبت پوستی خود را کجا نگهداری کنیم؟

آیا این سوال برایتان پیش آمده است که “لوازم آرایشی و مراقبت پوستی خود را کجا نگهداری کنیم؟” اگر عاشق مراقبت از پوست و داشتن روتین و محصولات متنوع هستید؛ باید نحوه نگهداری از آن ها هم برای شما مهم باشد. نگهداری نامناسب از محصولات مراقبت پوستی تان ممکن است منجر به خراب شدن زودهنگام برخی فرمول ها و مواد تشکیل دهنده شود.

معمولا گفته می شود که محصولات مراقبت پوستی خود را در دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. میکروب ها مانند باکتری ها و قارچ ها در محیط های گرم، مرطوب، کمی اسیدی و غنی از مواد مغذی بهترین رشد را دارند. اگرچه آن ها در محیط هایی با این ویژگی ها بهترین رشد را دارند؛ اما همچنان می توانند در شرایط کمتر ایده آل هم رشد کنند. فقط  رشد آن ها کندتر است. به عبارت دیگر، از لحظه ای که یک محصول جدید را باز می کنید و آن را با دست یا ابزار خود لمس می کنید؛ محصول در برابر آلودگی آسیب پذیر است. برای جلوگیری از آسیب به آن ها در این بلاگ از مجله لی لی اسکین با ما همراه باشید.

محصولات مراقبت پوستی

نگهدارنده های مفید

برای اطمینان از ایمنی مواد آرایشی و ثبات مواد تشکیل دهنده، محصولات حاوی مواد نگهدارنده هستند. این مواد نگهدارنده از رشد باکتری ها، قارچ ها و سایر میکروب ها جلوگیری می کنند. محصولات مراقبت از پوست حاوی مقدار زیادی آب، روغن، چربی و گاهی اوقات ویتامین هستند. اگر مواد نگهدارنده در فرمولاسیون محصولات به کار نرود؛ محیطی برای رشد میکروب ها، مساعد می شود

 نور خورشید

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که می تواند بر ایمنی یک ماده یا یک محصول تأثیر بگذارد نور خورشید است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تجزیه یا ذوب شدن محصولات شود. علاوه بر این، نور خورشید می تواند باعث شود که تاثیر مواد کمتر شود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود محصولات آرایشی خود را در دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. توصیه می شود محصولات باز نشده ای را که هنوز شروع به استفاده از آنها نکرده اید در یک مکان تاریک خنک نگهداری کنید. داخل کمد یا کشو مکان مناسبی خواهد بود.

نگهداری از محصولات آرایشی و پوستی

یک مکان نامناسب برای نگهداری محصولات شما، شلف حمام است. دمای حمام هنگام دوش گرفتن یا حمام به دلیل بخار جمع شده دائماً تغییر می کند. بخار همچنین باعث میعان می شود که می تواند محصولاتی را که به درستی درب آنها بسته نشده را آلوده کند. آب، گرما و مواد موجود در محصولات، بستر مناسبی برای رشد میکروب ها هستند.

آیا باید محصولات مراقبت از پوستم را در یخچال بگذارم؟

در مورد یخچال چطور؟ موادی مانند اسید اسکوربیک (ویتامین C)  و رتینول (ویتامین A)  برای نگهداری در دمای سردتر گزینه ها مناسبی هستند. با این حال، یک الزام نیست. اگرچه دماهای پایین تر روند تجزیه و اکسیداسیون این مواد را کند می کند، اما باید بدانید که ممکن است نگهداری در یخچال باعث اختلال یا تغییراتی در سایر ترکیبات موجود در محصول شود. نگهداری محصول در دمای پایین تر ممکن است بافت آن را تغییر دهد، باعث دوفازشدن محصول یا کدر شدن آن شود. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا می خواهید محصول را در یخچال نگهداری کنید یا نه، لیست مواد تشکیل دهنده و دستورالعمل های نگهداری توسط سازنده را مطالعه کنید.

نگهداری آگاهانه

 اگر دستورالعمل های صریح بر روی بسته بندی داده شده است؛ باید محصولات مراقبت از پوست خود را مطابق با آن نگهداری کنید. به طور کلی، شما همچنین می توانید به این قانون پایبند باشید: محصولات مراقبت از پوست خود  را در جای خشک و خنک – دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

نگهداری از محصولات پوستی

چند نکته برای نگهداری بهتر محصولات مراقبت از پوستی تان:

  • فقط در صورتی که قصد استفاده از محصولی را دارید؛ درب آن را باز کنید. زیرا در غیر این صورت بی جهت آن را در معرض هوا قرار خواهید داد.
  • برای استفاده از محصول از دستان/اپلیکاترهای خشک و تمیز استفاده کنید.
  • تاریخ باز کردن محصول را با یک نشانگر بنویسید.
  • پس از استفاده محصول خود، درب ها و درپوش ها را به درستی ببندید.
  • هرگز محصولات را رقیق یا مخلوط نکنید. مگر اینکه همان لحظه از آن استفاده کنید (هرگز محصولات رقیق شده یا مخلوط را نگهداری نکنید!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!