بهترین روش درمان جوش سرسیاه

بهترین روش درمان جوش سرسیاه

بسیاری از محصولات مراقبت پوست از جمله سالسیلیک اسید برای درمان جوش سرسیاه مناسب هستند. برخی اقدامات جانبی مانند پاک کردن آرایش با شوینده ها و روغن های پاک کننده، نیز به از بین بردن و پیشگیری از جوش های سرسیاه کمک می کند. همینطور تغذیه مناسب نیز به داشتن پوست سالم کمک زیادی می کند. می توانید با اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله بهترین غذاها برای کاهش جوش و آکنه را مطالعه کنید.

جوش سرسیاه

برای درمان جوش سرسیاه چه اقداماتی انجام دهیم؟

جوش های سرسیاه یکی از رایج ترین اشکال آکنه هستند. کسانی که پوست چربی دارند؛ بیشتر در معرض این مشکل هستند اما هرکسی ممکن است جوش سرسیاه را تجربه کند.

جوش سرسیاه زمانی تشکیل می شود که چربی های اضافه پوست همراه با سلول های مرده داخل منافذ را مسدود کنند. برخلاف جوش های سرسفید که منافذ بسته ایجاد می کنند؛ جوش های سرسیاه دارای سطوح باز هستند که با اکسیداسیون تیره رنگ می شوند. برای درمان جوش سرسیاه می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • از سالسیلیک اسید استفاده کنید!

به جای بنزوئیل پروکساید، دنبال محصولاتی باشید که حاوی سالسیلیک اسید هستند. این ترکیب در درمان جوش سرسیاه و سر سفید عملکرد فوق العاده ای دارد. با انتخاب یک شوینده حاوی سالسیلیک اسید می توانید آلودگی های روزانه، روغن، آرایش و … را از پوستتان پاک کنید. شوینده سالسیلیک اسید کوزارکس پیشنهاد مجله لی لی اسکین به شما است.

شوینده سلسیلیک اسید برای درمان جوش سرسیاه

  • با محصولات حاوی AHA/BHA لایه برداری کنید!

در گذشته لایه برداری اثرات منفی روی جوش داشت. زیرا از ترکیبات خشن برای تولید محصولات پوستی استفاده می شد و باعث تحریک و قرمزی پوست می شد. اما محصولات پوستی کره ای فرمولاسیون ملایمی دارند و شما می توانید با استفاده منظم از آن ها، جوش های سرسیاه خود را درمان کنید. لایه برداری با محصولات مناسب و ملایم پوست شما را لطیف تر می کند و همچنین از بروز چین و چروک نیز جلوگیری می کند. برای لایه برداری پوستتان می توانید از تونر AHA/BHA کوزارکس، تونر AHA/BHA/ PHA میراکل سام بای می، ست استارتر میراکل سام بای می و سرم میراکل سام بای می استفاده کنید.

لایه-برداری-برای-درمان-جوش-سرسیاه-1

  • ماسک خاک رس استفاده کنید!

ماسک خاک رس به بیرون کشیدن روغن ها و سبوم ها کمک می کند. این ماسک ها معمولا به پوست های چرب پیشنهاد می شوند. ماسک خاک رس اینیسفری یک محصول با شهرت جهانی است و به شما در درمان جوش های سرسیاهتان کمک زیادی می کند.

ماسک-خاک-رس-برای-درمان-جوش-سرسیاه-1

  • با آرایش نخوابید!

خوابیدن با آرایش یکی از راه هایی است که باعث ایجاد جوش های سرسیاه می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، حتما شب ها قبل از خواب صورتتان را بشویید. حتما درباره دابل کلینزینگ کره ای ها چیزهایی شنیده اید. دابل کلینزینگ باعث می شود که تمام آلودگی ها و آرایش از پوستتان پاک شود شود و بعد از شستشوی صورت، احساس بهتری داشته باشید. برای دابل کلینزینگ در مرحله اول از بالم یا روغن پاک کننده آرایش و در نهایت از شوینده پوستی استفاده می شود. بالم پاک کننده آرایش HEIMISH، بالم پاک کننده آرایش بیوتی اف جوسان، بالم پاک کننده آرایش بانیلاکو استفاده کنید.

  • جوش سرسیاهتان را دستکاری نکنید!

نباید جوش سرسیاهتان را دستکاری کنید. زیرا ممکن است باعث تحریک پوستتان شود. این کار را به متخصصان پوست بسپارید؛ آن ها تجهیزات لازم و اصول کار با این تجهیزات را به خوبی می دانند و باعث آسیب پوستی شما نمی شوند.

خوابیدن با آرایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!